Grupa dr. AR Kwiecińskiego

polski english


dr n. med. Adam Rajmund Kwieciński

Lekarz, biolog medyczny, doktor nauk medycznych, w szczególności zajmuje się immunobiologią, neurobiologią i biologią nowotworów.

Nauczyciel akademicki i wykładowca, Adiunkt i były Prorektor Wyższej Szkoły im.Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, założyciel wydziału Kosmetologii. W latach 90-tych Prezes Federacji Konsumentów w Katowicach gdzie m.in.prowadził Krajową Kampanię Antynikotynową. Związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współpracuje na stałe z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Autor publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu nauk medycznych, w szczególności z zakresu farmakologii.

Redaktor naczelny i redaktor wielu czasopism medycznych i farmaceutycznych min. w "Farmaceutycznym Przeglądzie Naukowym". Autor i współautor książek, w tym najbardziej znanej pozycji pt. "REISHI-nadzieja współczesnej medycyny". Twórca Polskiej Reishinologii.
 
Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej/BCDO oraz naczelny lekarz Centrum Medycznego i Ośrodka Naukowego „Nadzieja Współczesnej Medycyny".
Lekarz Hospicjum św.o.Pio w Pszczynie,
lekarz POZ w Piasku i Porąbce,
Założyciel Grupy dr. A. R. Kwiecińskiego.
Z zamiłowania producent filmowy i reżyser.
Film pt. "Kabaret Śmierci. The Cabaret of Death" otrzymał w 2015 roku Złoty Medal w kategorii filmu dokumentalnego na New York Festivals.